Piękno zaklęte w naturalnej skale.

Kosmetyka nagrobka:

Często klienci pytają czym myć naturalny kamień i czym go konserwować?
Odpowiedź jest prosta i sama się nasuwa - naturalny kamień najlepiej jest myć jak najbardziej naturalnie a więc wodą. Są jednak mocniejsze zabrudzenia, którym woda nie daje rady. Wówczas można do małego wiaderka z wodą dodać nakrętkę lub dwie płynu do mycia naczyń i takim roztworem myć granit czy też marmur.
Czasami jednak zdarzają się plamy po parafinie ze zniczy, rdzawe ślady po korodujących drutach z wieńców i wiązanek. Wówczas należy użyć środków o mocniejszym działaniu.  O dobór właściwego najlepiej wówczas zapytać kamieniarza, żeby nie przebarwił i nie uszkodził kamienia.
Należy bezwzględnie wystrzegać się polewania rozgrzanego kamienia zimną wodą, jak też schłodzonego wodą gorącą. Spowodować to może powstanie pęknięć. Najbezpieczniej jest używać "letniej wody" i w upały wystrzegać się bezpośredniego polewania wodą nagrzanej płyty.

Do samodzielnej konserwacji kamienia należy używać środków małoinwazyjnych i nie wymagających mechanicznego poleru. Wystrzegać się należy sprzedawanych w sklepach "środków do wszystkiego". Najwłaściwszy środek do danego kamienia (granitu lub marmuru jasnego, ciemnego, czy kolorowego), który nie spowoduje przebarwień. Należy wystrzegać się środków żrących, które mogą spowodować zmatowienia i trwałe uszkodzenie struktury kamienia.

W razie wątpliwości najbezpieczniej jest zasięgnąć porady w jednym z naszych oddziałów.